Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı
  08.03.2022

       Afyonkarahisar Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumumuzda Covid-19 tedbirleri maske, mesafe ve hijyen kuralına dikkat edilerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Programı düzenlenmiştir.

       Programa Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Fatih KARABACAK, Cumhuriyet Savcısı Murat ÖZCAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Musa DİNÇGEZ, kurum müdürlerimiz, kurum personelleri ve hükümlüler katılmıştır.

       Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlamış olup; Cezaevi Vaizimiz Melek KAYA ve Kurum Müdürümüz Mehmet OLCAR tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ile devam etmiştir. OLCAR konuşmasında kadınların ailede ve toplumda çok değerli değerli olduğunu yuvayı kuran, çocukları yetiştiren geleceğin teminatları olduğunu belirterek, kadınların yerini hiçbir şeyin dolduramayacağını açıklamıştır. Program dahilinde Tığ örücülüğü ve Mermer İşlemeciliği kursunda hükümlülerin yaptığı el emeği ürünler sergilenmiş ve 1. Kademe Okuma Yazma Kursunda başarı gösteren kadın hükümlülerimize Cumhuriyet Başsavcımız Fatih KARABACAK, Cumhuriyet Savcımız Murat ÖZCAN ve Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Musa DİNÇGEZ tarafından belge ve hediyeler verilmiştir.

       Pasta ve içecek ikramı yapılmış program sonunda kadın memur ve hükümlülere karanfil hediye edilmiştir.

  Adres

  Esentepe Mh. Adnan Menderes Bulvarı No:52/1 PK.03100 Merkez/Afyonkarahisar

  Telefon

  0272 2163820 - 0506 600 62 03

  0272 2163822

  E-Posta

  afyon.acikisaretadalet.gov.tr